Online Randevu Al

Lütfen randevu formunu eksiksiz doldurun.

Catlak Giderme

Günümüzde güzellik kadınların en değer verdiği unsurlardandır. Bu zamanla bazı şartlar sebebiyle vücuttaki deformasyonlarla değişiklikler gösterebilir. Bunlardan biri de cilt çatlağıdır. Cilt çatlakları, artık kadınların değil erkeklerin, büyüme çağında olan ergenlerin sorunu olmaya başlamıştır.

Ergenlik, aşırı kilo alıp verme, hamilelik, hormonsal değişimler, çatlakların oluşmasına neden olurlar. Yoğun olarak görüldüğü yerler, bel, kalçalar, karın, göğüsler, kollar ve bacaklardır. Vücut bu değişimler sonucu deformazyona uğrar.

Deri bu deformasyonları kaldıramaz ve ortaya cilt çatlakları çıkar.Bu çatlaklar ilk başlarda kırmızı ve mor renktedirler. Zamanla beyaz renge geçiş yaparlar. Çatlakların rengi uygulanması gereken tedavinin şeklini belirler. hamilelik sırasında ortaya çıkan cilt çatlakları karın ve göğüs bölgesinde görülür. Doğum yapıldıktan sonra, vücut eski haline dönemeye başlamasıyla, bu çatlaklar rahatsız edici görüntü sergileyebilir.

Bir çok kozmetik ürün kullanılmasına rağmen kesin bir çözümü zamanla ortaya çıkmaya başlamıştır. Son yıllarda çözüm bulunmuştur. Bu çözüm de Lazerle çatlak tedavisidir.

Çatlakların Sık Görüldüğü Yerler
Göğüsler, bel ve karın bölgesidir.

 

Bel Çevresi :
Bel çevresiyle belin üst kısmında görülen çatlaklar her yaşta ortaya çıkabilir. Cinsiyet fark etmeksizin erkekler ve kadınlarda görülmektedir. Bu çatlakların en önemli nedeni kısa sürede dengesiz bir şekilde kilo alıp vermektir. Bu tip çatlakların önlenmesi için beslenme alışkanlığı elde etmek ve kilo alıp vermekten kaçınılmalıdır.

 

Göğüsler :
Göğüsleri saran doku ince ve hassastır. Bu bölgede ki çatlaklar büyüme dönemi olan ergenlik çağında bile görülebilir. Büyüme dönemi hariç en çok bu çatlaklar doğum sonrası görülmektedir.

 

Karın Bölgesi :
Bu bölgede olan çatlaklar gebelik döneminde görülmeye başlanır. Karın yüzeyi genişler ve yıpranır. Esnekliği kaybeder.

 

Lazerle Çatlak Tedavisi :
Çatlaklar (stria) cilt ve cilt altı dokunun yırtığı yani bir çeşit izidir. İzler gibi çatlağında tam olarak bir tedavisi yoktur, ancak Fraksiyonel lazer ile çatlakların belirginliği 5-6 seans süresinde azaltılabilir.

Günümüzde en sık tercih edilen çatlak tedavisi yöntemi, lazerle çatlak tedavisi yöntemidir. Bu uygulama ile, çatlak olan bölgedeki bağ doku elemanları uyarılarak canlandırılma sağlanmaktadır ve bu sayede çatlağı oluştuğu bölgedeki renk değişimi hafifletilebilmektedir.
Diğer Yöntemler Microdermabrazyon-Micropeeling :
Beyazlanmış eski çatlaklarda uygulanan bir yöntemdir. Tuz şeklinde olup alüminyum oksit içerikli tuzların,cilt yüzeyine çarpması ve bunun sonucu problem içeren cildin kontrollü bir şekilde soyulması ve yerine normal sağlıklı, kolajen üretimi artmış ve elastikiyeti sağlam ve zengin cildin yerleşmesini sağlama işlemidir. Mikropeeling işlemi; herhangi bir yaş sınırı olmaksızın cildin kontrollü olarak soyulmasını sağlar. Etkili soyma sayesinde de iyi bir tedavi durumu sağlanır. Kişinin sosyal hayatı etkilenmez.

 

Mezotarapi :
Bu yöntemle çatlakların altında eksilen kolajen yapının uyarılması ve doldurulması amaçlanır. Henüz beyaza dönmemiş, pembe-kırmızı dönemdeki çatlaklarda çok etkili bir yöntemdir. Gerekli ilaçlar, çatlağın bulunduğu bölgede ki cildin içine verilir.

 

Karboksiterapi :
Medikal hale getirilmiş karbondioksit gazının bölgesel yağ birikimi, selülit, özellikle gebelik ve ergenlik dönemindeki hızlı büyüme sonrasında gelişen çatlak ve sarkma olan alanlarda, cilt içerisine veya cilt altına düzgün olarak enjekte edilmesi yöntemidir.

spa_treatments