Online Randevu Al

Lütfen randevu formunu eksiksiz doldurun.

Radyo frekans (CİLT ÜTÜSÜ)

Radyo frekans işlemi halk arasındada cilt ütüsü olarak bilinir.adında anlaşılacağı gıbı bı nevi ciltdeki kırışıklıklara ütü etkısı sağlar.


Radyofrekans işlemi cildi sıkılaştıran ve geren bir yöntemdir. Yerçekimi ve yıpranma sonucu oluşan sarkma ve gevşemeyi azaltarak, daha genç ve sağlıklı bir görüntü sağlamaktadır. Genç yaşlarda anlaşılamayan güneşin zararları, 40′lı yaşlardan sonra kuruluk, matlık (cansızlık) ve incelme olarak karşımıza çıkıyor. Radyo frekans dalgaları bu durumlarda, cildin kan dolaşımını artırıyor.

 

Zarar vermeden cildin ısısını yükselterek, cildin tamir mekanizmalarını harekete geçiriyor. Böylece kolajen üretimi yeniden başlıyor ve hücre yenilenmesi sağlanıyor. Cildinde gevşeme ve sarkma görülenlerde elastikiyet kaybını gidermek için kullanılan bu yöntem, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların açılmasında, yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında, ağız çevresinde, özellikle sigaradan kaynaklanan, dudak üzerindeki kırışıklıkların açılmasında, çene ve çene altında, karın, iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında, bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında uygulanır.


Yaşımız ilerledikçe ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar kaçınılmaz hale gelir. Oysa hep daha genç ve daha diri görünmek isteriz. Bu nedenle cildimize belli bir takım cerrahi işlemler veya farklı bakımlar yaptırırız.Radyo frekans cilt ütüsüde bu yöntemlerden bırıdır ve oldukça etkılı acısız bır yontemdır. Radyo frekans Cilt ütüleme yöntemi ile cildinizin daha genç görünümü mümkün!


Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını harekete geçirerek enerji açığa çıkması ve bölge ısınmasını sağlar.Cilt ısısı 41-43 dereceye geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Isının etkisi ile kollajen üreten fibroblast hücreleri uyarılır. Ayrıca Radyofrekans uygulaması ile hücre metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşımı artar.
Kullanım Alanları
Tüm yüz, Boyun, Dekolte

spa_treatments